חיפוש
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הידרותרפיה לפציעות ספורט

הידרותרפיה לפציעות ספורטרוב האנשים חווים פגיעה פיסית בשלב כלשהו בחייהם. חלק מהפציעות נרפאות במהירות, בעוד שאחרות נרפאות באיטיות ומובילות לכאב כרוני. פיזיותרפיה שימושית בשיקום כוח לאחר פציעת ספורט, אך רוב המטופלים הספורטאים מעוניינים בטיפולים אלטרנטיביים המהווים חלופה לתרופות מרשם העלולות לגרום להתמכרות.

הידרותרפיה, שהיא שיטת טיפול במים, מוערכת בשל יכולות הריפוי שלה, במיוחד בתרבויות עתיקות בסין ויפן. זוהי שיטת טיפול במבוצעת בצורות רבות בטוחות ועדינות להפגת הכאבים וסיוע בבניית כוח.

הדינאמיקה של המים

כשהיד או הרגל נעות באיטיות במים, משתפר טווח התנועה. ככל שמהירות התנועה מוגברת, נוצרים גלים ומערבולות. סוגי זרימה אלו פועלים בהשפעה למינרית, המאופיינת בשכבות חלקות של מולקולות נוזל הזורמות במקביל, וסערת מים המאופיינת בערבוב שכבות המולקולות הנוזלות.

בטיפול הידרותרפיה, המטפל משנה את הדינאמיקה של המים כדי לשנות את עוצמת האימון. אם המטופל שומר על תנועה חלקה, המים זורמים סביב הפציעה שלו בצורה חלקה, אך כשהוא מבצע תרגיל הכרוך במאמץ, או משתמש בעזרים כגון ציפה, זרימת המים אינה מפריעה לפציעה, ומאפשרת לו להגביר את עוצמת התנועה ובכך להשיג את הריפוי.

אופן השימוש בהידרותרפיה לריפוי פציעת ספורט

הידרותרפיה משתמשת במים לריפוי הגוף. זוהי שיטה נפוצה ביותר לטיפול בבעיות שרירים ושלד כגון פציעות לחץ חוזרות, פגיעות בעמוד השדרה ופציעות עצם.

תנועה

זהו היבט של הידרותרפיה הכרוך בהשתתפות סבילה או פעילה של המטופל. לדוגמא, מנוחה בבריכה הידרותרפית אינה דורשת כל פעולה מצד המטופל. אך טיפול בסילוני מים המספקים עיסוי טיפולי, או אירובי מים, דורשים השתתפות פעילה מצד המטופל.

מאפייני הציפה של המים מונעים מהמטופל לבצע מהלכים חזקים מידי העשויים להזיק לפציעת הספורט. הפעילות הגופנית במים יעילה בבניית עצמות היות והמים מספקים התנגדות ומחייבים מאמץ גדול יותר.

טמפרטורת המים - זהו היבט נוסף של הידרותרפיה, השולט בדלקת ומחזור הדם. חשיפת פציעת ספורט לאספקת מים קרים מפחיתה את הנפיחות. מים קרים מגרים גם את הגוף ומפיחים בו חיים. לטיפול בכאבים כלליים, כגון שרירים מתוחים או נוקשות מפרקים, מים חמים מרפים את השרירים ומעודדים את זרימת הדם. מים חמימים מסייעים בהסרת הפסולת מרקמות הגוף, וטמפרטורת המים הטובה ביותר נקבעת בהתאם לאופי הפגיעה.

סיוע בחיזוק מערכת החיסון - הטיפול מסייע לזרימת דם תקינה לתאים ולרקמות באמצעות הגברת חמצן. בהמשך הטיפול משמש לניקוז הלימפה וסילוק רעלים מהגוף, שפירושם חיזוק המערכת החיסונית והגברת ההגנה בגוף מפני זיהומים נוספים.

סיוע בהפחתת לחץ - פציעת ספורט ופעילות גופנית מאומצת עלולים לגרום למתח והפחתת אנרגיות. מקור נוסף של מתח וכאב על הפציעה מוביל לחוסר יכולת לתפקד, והמים ידועים בהקלת הלחץ ומניעת התקף חרדה.

סיוע בריפוי פציעת ספורט ושיבה מהירה לתנועה - פציעות מסוימות עלולות לעכב תנועה, במיוחד אם הן משפיעות על הגפיים. טיפול הידרותרפיה הוא שיטה מהירה יותר המאפשרת שיבה לתנועה. הטיפול מפחית את הלחץ, משפר את זרימת הדם, מוביל לגמישות ותגובת הרקמות, ומפחית את התכווצויות השרירים.

הידרותרפיה משמשת בשילוב עם טיפולים פיסיים, נפשיים ותרופתיים אחרים, או שבהתאם לחומרת הפציעה היא יכולה להתבצע בפני עצמה. את הטיפול יש לקבל ממאמן ומטפל מוסמך בלבד.

 

אולי יעניין אותך גם:

טיפולי הידרותרפיה לתסמונת ברך הרץ

כך הידרותרפיה מקלה על הסובלים מקרע במיניסקוס

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם
על הטיפול הכי נכון לכם

קישורים מהירים:

מרכזי הידרותרפיה נוספים:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם על הטיפול הכי נכון לכם