חיפוש
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הידרותרפיה לקרע במיניסקוס

קרע במיניסקוס הוא אחת מפציעות הספורט הנפוצות ביותר. המיניסקוס, אותו מבנה סחוסי המופיע בחלקים הפנימיים והחיצוניים שלהידרותרפיה לקרע במיניסקוס הברך, לוקח על עצמו את התפקיד החשוב מאוד של בלימת זעזועים וחלוקת עומסים בברך: אסור לשכוח שהיא נושאת למעשה את כל משקל הגוף. הבעיה היא שיש גורמים שונים לקרע במיניסקוס, ביניהם נזקים חריפים הנגרמים לברך, פציעת ספורט, פגיעה גופנית ישירה, שינויים החלים עם השנים ברקמת הסחוס (מה שמסביר קרעים בגיל מבוגר) ועוד. הקרעים כרוכים בכאבים עזים, מרתקים את האדם ומונעים ממנו פעמים רבות את היכולת להתנהל בצורה משביעת רצון.

טיפולים בקרע במיניסקוס הופכים להכרחיים במצב הדברים הזה: החל מתרופות כלליות לשיכוך כאבים ועד לניתוחים כירורגיים שעשויים להחזיר את הברך לתפקוד תקין (לאחר הניתוח המוצלח ותקופת השיקום, כמובן). בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים הבינו את היתרונות האפשריים של ההידרותרפיה כשיקום לאחר קרע במיניסקוס.

כיצד הידרותרפיה יכולה להקל על הסובלים מקרע במיניסקוס?

הידרותפיה, או "טיפול באמצעות מים", הפכה למבוקשת מאוד במרוצת השנים. אלו הם למעשה טיפולים שמשתייכים לעולם הפיזיותרפיה, במידה כזו או אחרת, המבוצעים במים. הטיפולים נעשים בבריכות ייעודיות ומחוממות, תוך הנחה שתנאים אופטימליים של המים עשויים לשפר את דרגת היעילות של כל תרגיל או טיפול הנעשה במסגרת השיקום ההידרותרפי. מיותר אולי לציין שהטיפולים נערכים בבריכות ייעודיות הקיימות לצורך זה בדיוק, ולא בכל בריכת שחייה: עם זאת, בשנים האחרונות מספר הבריכות המחוממות ברחבי ישראל עלה בצורה משמעותית.

המים החמים תורמים להרגעת הגוף ולהפגת מתחים, מקלים על שיפור התפקוד והופכים ביצוע תרגילים מגוונים לפשוטים מאוד. בנוסף לכך חשוב להזכיר את אובדן המשקל של הגוף, הלחץ ההידרוסטטי, האפשרות לשמור ביתר קלות על יציבות ושיווי משקל, האופן בו אפשר לבצע תנועות שונות מבלי שמופעלים לחצים על גבי השרירים, האיברים או השלד וכן הלאה. בדרך זו אפשר למעשה לטפל בבעיות בצורה "ידידותית" יותר, וזאת להבדיל מטיפולים מקבילים מחוץ למים הכרוכים בכאבים עזים ובאי נעימות רבה.

בהידרותפריה לכל פציעה יש את החוקים שלה

תקופת השיקום לאחר קרע במיניסקוס עשויה להיות ארוכה, כך שכל תוכנית טיפולים יעילה המשתלבת במאמצי השיקום היא מבורכת. הידרותרפיה משולבת פעמים רבות עקב היתרונות המגוונים שלה והעובדה שניתן לשאוף באמצעותה לשיפור משמעותי של מצב הברך והגוף. טיפולי הידרותרפיה כאמור פשוטים מאוד לביצוע, כך שגם אדם אשר מתקשה בטיפולים "מסורתיים" יוכל להפיק מהם את המקסימום.

הידרותרפיה עשויה לקצר בצורה משמעותית את התהליך ופרק הזמן הדרוש עד לחזרה למוטב. מכיוון שטיפולים מהסוג הזה אינם כרוכים בכאבים או בתופעות לוואי – מה שאי אפשר לומר למשל על תרופות או ניתוחים כירורגיים – פשוט הרבה יותר להתמיד בהם. הטיפולים אף עשויים להפחית את המשקל היחסי של הטיפולים האחרים שהאדם זקוק להם, מה שעשוי לצמצם חלק מהסיכונים ומתופעות הלוואי הכרוכים בהם.

חשוב לזכור עם זאת שהמים לא יכולים לחולל קסמים, בטח שלא במקרה מורכב דוגמת זה של קרעים במיניסקוס. התמדה בתוכנית הטיפולים היא צעד חובה בדרך לקבלת התוצאות הנדרשות, כאשר פעמים רבות מדובר כאן בטיפולים על בסיס חד או דו שבועי לתקופה של כמה חודשים לפחות. סבלנות היא אחת ממילות המפתח בדרך להתמודדות עם הבעיה.

לקריאה נוספת:
Meniscus Injuries - Medscape
Risk Factors for Meniscal Tears: A Systematic Review Including Meta-analysis

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם
על הטיפול הכי נכון לכם

קישורים מהירים:

מרכזי הידרותרפיה נוספים:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם על הטיפול הכי נכון לכם