חיפוש
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המרכז ההידרותרפי לייף הרצליה

המרכז ההידרותרפי לייף הרצליה נמצא בלב לבה של העיר והוא משמש את תושבי אזור השרון.

לפני כחמש שנים- בשנת 2008 החלה לפעול במרכז הבריכה ההידרותרפית שהותאמה במיוחד עבור פעילויות טיפוליות במים. המרכז נערך לכל הדברים המתלווים לעניין- הן מבחינת הציוד המתבקש והמבנה המיוחד והן מבחינת מערכות המים.

הבריכה ההידרותרפית במרכז לייף הרצליה פועלת בכמה תחומים: שחייה טיפולית והידרותרפיה באופן פרטי או בהשתתפות קופות החולים השונות, שחייה התפתחותית לתינוקות ולפעוטות בשיטה מיוחדת שפותחה עבור עבודה פרטנית ואינדיבידואלית לתינוקות החל מגיל שישה שבועות. תחומים נוספים בהם עוסקת הבריכה הם טיפולי ג'אהרה (JAHARA) ולימודי שחייה לפעוטות ולילדים החל מגיל שלוש.

הצוות המקצועי במרכז מורכב ממטפלים הידרותרפיים, מפיזיותרפיסטים, ממדריכי שחייה, ממדריכים לשחיית תינוקות, ממורים לחינוך גופני, ממורים לחינוך מיוחד ומשולב ומהידרותרפיסטים.

מהי הידרותרפיה?

זה מכבר ידוע שהמים הם בעלי כוחות מרפא לבעיות שונות- פיזיות ורגשיות גם יחד. בכוחם של המים להשפיע על איכות חיי האנשים, על המצב הרגשי שלהם וכמובן גם על בריאותם. הידרותרפיה היא תחום מוכר כיום והיא עוסקת בריפוי באמצעות המים ובתוכם.

למעשה הידרותרפיה כוללת טיפולים פיזיותרפיים בתוך מימי הבריכה כאשר טמפרטורת המים היא חמימה ומרגיעה והיא נעה בין 33 ל-34 מעלות.

המרכז ההידרותרפי לייף הרצליה רואה בטיפולים במים ובשחייה הטיפולית את הכוח המשמעותי והחשוב ביותר עבור תינוקות, פעוטות וילדים בעלי עיכוב התפתחותי משלל אופנים וסיבות, בעלי הפרעות תקשורת והפרעות קשב וריכוז. הלקוחות של המרכז ההידרותרפי לייף משתתפים במסגרות של תרגולים קבוצתיים לצורך תמיכה והעצמה אישית בתוך כל התהליך הטיפולי.

טיפולי הידרותרפיה במרכז

המים החמימים שבבריכה הטיפולית מעניקים למטופלים סביבה מהנה, מרגיעה ומרפה לבעיות רפואיות ולמחלות שונות שהרפואה לא הצליחה לתת להן מענה ולטפל בהן. המטפלים ההידרותרפיים מנצלים את כוחם של המים לטובת הטיפול.

למים יש כוח ציפה, יש בהם לחץ הידרוסטאטי, משקל הגוף לא מורגש והם מעניקים תחושה נעימה, משחררת ומרגיעה. את כל התכונות האלה של המים מנצלים המטפלים ומייצרים תרגילי פיזיותרפיה, מתיחה, חיזוק שרירים, תנועתיות והרפיה.

מה כוללים הטיפולים?

טיפולי ההידרותרפיה במרכז לייף הרצליה כוללים שלושה אפיקים בשלושה תחומים:

  • הידרותרפיה התפתחותית עבור תינוקות וילדים עד גיל 18 - כבר בטיפול הראשון קובעים המטפלים תכנית טיפולית מתאימה עבור כל ילד בצורה אינדיבידואלית ומגדירים את מטרותיו של הטיפול למען שיפור חיי הילד בתוך המעגל המשפחתי שלו, בחיי החברה ובמסגרת הלימודית בה הוא נמצא. המטפל יוצר קשר אישי עם הילד ומגדיר את הגבולות והחוקים במסגרת הטיפולית.
  • שיקום אורתופדי נוירולוגי- טיפולי הידרותרפיה מסייעים לחולים במחלות כרוניות שונות ומשפרים את מצבם. מדובר במחלות נוירולוגיות, אורתופדיות, ניוון שרירים, פריצת דיסק, דלקות פרקים, בעיות לאחר תאונת דרכים, שברים קשים, ניתוחים בגב ובצוואר ועוד.
  • שמירה על המטופלים החולים במחלות כרוניות מסוגים שונים ושיפור מצבם הבריאותי ואיכות חייהם.

מי מגיע למרכז ההידרותרפי?

המרכז ההידרותרפי לייף הרצליה מאמין שלעולם לא מוקדם ולא מאוחר להתחיל טיפולי הידרותרפיה. החל מגיל ינקות יכולים האנשים לקבל טיפולים וליהנות מכוחם של המים. מדובר גם בפעוטות, ילדים, בני נוער, מבוגרים ואפילו קשישים.

המרכז מזמין את כל מי שחפץ לקבל טיפולים הידרותרפיים או להשתתף בשיעורי שחייה טיפולית. מדובר בילדים ובאנשים בריאים כמו גם ילדים ואנשים בעלי עיכוב התפתחותי, הפרעות בתקשורת, בעיות של ויסות תחושתי, חולשה בחגורת הכתפיים ואנשים עם ביטחון עצמי נמוך. כמו כן, אוכלוסיית היעד היא גם אנשים שסובלים ממחלות כרוניות, אוטיסטים, בעלי פיגור שכלי ואוכלוסיית אנשים בעלי צרכים מיוחדים.

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם
על הטיפול הכי נכון לכם

קישורים מהירים:

מרכזי הידרותרפיה נוספים:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם על הטיפול הכי נכון לכם