חיפוש
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

התאמת טיפול באמצעות הידרותרפיה

הידרותרפיה היא שיטת טיפול ברפואה המודרנית המשלבת שימוש במים לצורכי שיקום, החלמה, הפחתת כאבים והרגעת הנפש.

טיפולי ההידרותרפיה כוללים סאונות, אמבטיות אדים, אמבטיות רגל, אמבטיות ישיבה וייחול זרמי מים קרים או חמים בלחצים גבוהים.

להידרותרפיה קיים בסיס פיזיולוגי המסתמך על העובדות כי מגע במקורות בעלי טמפרטורה נמוכה יצור עוררות הגורם לכלי דם שטחיים להצר ולמנוע בריחת אנרגיה.

בנוסף, מים קרים מפחיתים את התפשטות הדלקת בכך שמונעים ממווסתים ותאים המעוברים בתגובת הדלקת להגיע לאזור הפציעה. מים חמים לעומת זאת, משמשים להרגעה וגורמים לכלי הדם להתרחב ולמגר את הפסולת מרקמות הגוף.

באילו מצבים מאבחנים את הצורך בהידרותרפיה?

הידרותרפיה היא שיטה ייחודית המוכרת ביעילותה להקלת כאבים ובקידום הבריאות במספר תחומים שונים. בנוסף, ממלאת תקפיד חשוב בהקלה בתחושות המתח והחרדה.

נדודי שינה ומתח

רחצה באמבטיה חמה במשך מספר שעות טרם השינה, משפרת את איכות השינה. בניגוד לשימוש בכדורי שינה, ההידרותרפיה מסייעת בתהליך השינה הטבעית ועוזרת לגוף להגיע בכוחות עצמו להרפיה ללא מעורבותם שלגורמים כימיים.

מערכת הדם

פעולות החימום והעיסוי מסייעות לזרימת הדם בקלות רבה יותר, ובכך מקלות על כאבי ראש ומתח, מרגיעות אזורים הנתונים לתחושת לחץ כמו הצוואר, הכתפיים והגב התחתון.

מערכת שרירים ושלד

כאבי שרירים וכאבי גב תחתון מטופלים בשיטה זאת באמצעות עיסויים במים מחוממים. במקרים רבים, רופאים ממליצים ליישם שיטה זאת לאחר פציעות ומתיחות שנגרמו כתוצאה ממאמץ ספורטיבי.

בנוסף, הטיפול בהידרותרפיה ייעשה גם במקרים של דלקות מפרקים. מטרת הטיפול במקרים אלה היא להקל על חוסר הנוחות ולהשיב ניידות במקרים של מפרקים נוקשים.

מערכת נשימה

האוויר הלח המאפיין מספר טכניקות בהידרותרפיה עשוי לסייע לעיתים קרובות ולהועיל לאנשים הסובלים ממחלות ריאה ובעיות בדרכי הנשימה כגון ברונכיטיס, גודש ואסתמה.

מערכת עיכול וחיסון

שיפור תהליך זרימת הדם יוצר פעילות עיכול טובה יותר. הפסולת והרעלים הנוצרים בגוף מסולקים בקלות רבה יותר, ונוזל הלימפה מועבר דרך הגוף ביעילות ובכך מערכת החיסון מתחזקת.

סוגים של הידרותרפיה

ההידרותרפיה מציעה מגוון רחב של טיפולים יחודיים ביסודם. אמבטיות השריה וספיגה, עיסוי רקמות עמוקות תחת מערבולות מים דמויות ג'קוזי, עיסוי הגוף בטמפרטורות גבוהות תחת תנאי לחץ אויר מתאימים, או שילוב של מספר סוגים יחד. כל אלה עונים על צרכי ההידרותרפיה הנדרשים.

אמבטיית שרייה

הצורה הבסיסית ביותר בהידרותרפיה המאופיינת בתנאי חום ומים טבעיים המעניקים לגוף טיפוח והרפייה עמוקה. האמבטיה מעוצבת בהתאמה ומורכבת מקליפת יצוק אקריל השומרת על מי אמבט חמים ומציעה ספיגה לאורך זמן ארוך יותר.

מערבולות מים

בשיטה זאת ניתן ליהנות מכוחו של עיסוי עמוק וחודרני. זרמי המים ממוקמים באזורים אסטרטגיים על מנת שיוכלו לשרת את אזורי הגוף השונים. מערכת זאת אידיאלית לטיפול בפציעות ספורט.

במהלך הטיפול מופעל זרם מים חזק אל עבר השריר הפצוע. זרם המים מעניק טיפול מקומי יסודי כמו גם סילוק רעלים שהצטברו. זרם המים משולב עם אויר בלחץ משתנה.

אמבטיית אוויר

השילוב של המים, החום ותנועות האוויר יוצרות אפקט שאין דומה לו בשילוב שיטת טיפול עם אפקט מרגיע.

התנועה של מיליוני בועות זעירות מפעילה את מערכת הלימפה, מגבירה את זרימת הדם, ממריצה ומשחררת אנדורפינים, שרירים כואבים ומחלות אחרות המאופיינות בכאב.

בגלל פעולת העיסוי העדינה, אמבטיית האוויר עשויה להתאים במיוחד לקשישים.

ריפוי משלים

כחלק מטיפולי ההידרותרפיה ניתן לשלב אלמנטים ארומתרפיים ריחניים המופקים מצמחים טבעיים לקידום בריאות הגוף והנפש. ניתן לשלב מערכות שמע המספקות חוויות צלילים. זוהי דרך יחודית להוספת כוחה המרפא של המוסיקה.

אולי יעניין אותך גם:

כך הידרותרפיה מקלה על הסובלים מקרע במיניסקוס

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם
על הטיפול הכי נכון לכם

קישורים מהירים:

מרכזי הידרותרפיה נוספים:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם על הטיפול הכי נכון לכם