חיפוש
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיפול במים

סגולות המים ויכולתם המרפאת, ידועות עוד מימי קדם. לאנשים רבים, מספיקה ההתבוננות במים על מנת להביא אותם לידי רגיעה נפשית ומחשבה עמוקה. טיפול במים מאפשר את אותה רגיעה, שחרור מכאבים והרפיית השרירים אשר כל כך נחוצים לחולים רבים. ישנם עוד יתרונות רבים לטיפול במים אשר חלקם נובעים מעצם השהייה במים והחוויה הטובה אשר הם מעניקים.

תכונות הציפה של המים והפחתת כוח הכובד מאפשרים להרגיש קלים וחסרי משקל, ולכן מאפשרים טווח תנועות רחב וגדול בהרבה מזה הניתן על היבשה. הפעילות הגופנית האפשרית במים, נעשית ללא כאבים או עומס מיותר על שאר חלקי הגוף אולם ממריצה את מחזור הדם וההחזר הוורידי. כמו כן, טיפול במים משפר את מצב הרוח ופועל כמטה קסמים על האנרגיה המתחדשת.

שיטות שונות לטיפול במים

קיימים מספר סוגי טיפול במים כמו למשל הידרותרפיה והענפים אשר צמחו ממנה כמו למשל ג'הארה ווטסו. לימוד שחייה משקמת המיועדת להתגבר על ליקויים ומומים מסוימים יכולה אף היא לשמש כשיטת טיפול במים.

הטיפול נעשה בדרך כלל בבריכות טיפוליות בהן ישנה בקרה על גורמים כמו טמפרטורה, צוות מטפל ומגוון עזרים וכלים המיועדים להתערבות שיקומית.

השיטות השונות פותחו בעקבות מצבים קליניים שונים. שיטת ווטסו למשל מיועדת לחולי פרקינסון או מחלות נוירולוגיות אחרות. השיטה עובדת על שיפור שיווי המשקל, אשר חסר במחלות אלה. ג'הארה, לעומת זאת תטפל בבעיות אורתופדיות בכלל, וכאבי גב בפרט.

השיטה מיועדת לשפר את היציבה, להאריך את זוקפי עמוד השדרה ולשכך כאבים. כל שיטה אשר תיבחר, צריכה להיבדק באופן אישי על מנת למנוע החמרה מיותרת.

אוכלוסיית היעד

האוכלוסייה אשר נהנית מטיפול במים היא מגוונת מאד הן מבחינת סוג המחלה או הצורך, הן מבחינת גיל והן מבחינת השיטה הנבחרת.

טיפול במים יועדף על ידי חולים אשר סובלים מכאבים עקב בעיות אורתופדיות, דלקות או מחלות מפרקים שונות. כמו כן חולים בעלי מום או לקות תפקודית יוכלו גם הם להפיק תועלת רבה מטיפול במים, בו הם ירגישו קלים ונינוחים יותר, כמו למשל שיתוק מוחין, בעיית שרירים כמו היפוטוניה וכו'.

טיפול במים יכול להיות מכוון לאוכלוסיות מיוחדות כמו למשל הידרותרפיה לתינוקות. הטיפול יכול לענות על צורכי ההורים כמו גם התינוקות להתפתחות קלה וחווייתית של אבני הדרך ההתפתחויות.

התרגילים אשר יילמדו במסגרת טיפול במים יובילו את התינוק לעבר זחילה, ישיבה והליכה במועד ובזמן המתאים. אוכלוסיות מיוחדות בעלות הפרעות קשב וריכוז, או לחילופין פיגור ייהנו גם הם מחום המים והרגשת הקלילות אשר מציע הטיפול במים.

איך להגיע לטיפול?

טיפול במים יכול להיחשב בטעות כטיפול אלטרנטיבי שולי. אולם עצם סבסודו על ידי קופות החולים השונות ומתן הלגיטימציה לטיפולים אלה על ידי הרופאים הקונבנציונליים מקבע אותם בתודעת הציבור.

ההידרותרפיה הוא התחום אשר זכה להכרה ממדית, הרבה בזכות מחקרים אשר הוכיחו את יעילותו. המטפלים, אשר ברובם הם פיזיותרפיסטים, עובדים בשיתוף עם מרכזי שיקום ובתי חולים.

ההפניה לטיפולי מים נעשית על ידי הרופא המומחה, הוא יהיה זה שירשום את סיפור המקרה והדיאגנוזה המדויקת. עם זאת אבחון נוסף יתבצע על ידי המטפל בצורה קצת שונה. מספר הטיפולים המאושרים על ידי כל קופה למחלה זו או אחרת מפורסם בעלוני הקופות.

אורך הטיפול הוא בדרך כלל עד חצי שעה, בגלל מגבלת המים החמים. לאחר לימוד התרגילים על ידי הצוות המטפל, יוכל המטופל להיות עצמאי יותר וליהנות מתרגילים אלה ומתחושת הרגיעה גם ללא תלות במדריכים.

אולי יעניין אותך גם:

מים בתרבויות העולם

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם
על הטיפול הכי נכון לכם

קישורים מהירים:

מרכזי הידרותרפיה נוספים:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם על הטיפול הכי נכון לכם