Search
Search
Search
Close this search box.

הידרותרפיה לסובלים מתסמונת אספרגר

כוחם המרפא והמשקם של המים ידוע מזה מאות אם לא אלפי שנים. מרכזי מרפא בכל העולם הוקמו ליד מעיינות טבעיים שאליהם הגיעו מקרוב ומרחוק. עם השנים החל מקצוע הטיפול במים לקבל הכרה וכיום ניתן למצוא אותו בצורה של הידרותרפיה.

השיטה, שמבוססת על שילוב של עקרונות פיזיותרפיים ושל שיטות ריפוי מסורתיות כאחד, משמשת לטיפול במגוון רחב של בעיות והפרעות.

בתחילה, השיטה נועדה במיוחד לצורך טיפול באנשים הסובלים מבעיות פיזיולוגיות כגון בעיות בפרקים, כאבים בעמוד השדרה, דלקות שונות, בעיות יציבה ועוד. בהמשך, כאשר נמצא שלמים השפעה מבורכת לא רק על הגוף לבדו כי אם גם על הנפש, החלו לטפל באמצעות השיטה גם באנשים הסובלים מבעיות רגשיות או כאלו המאובחנים כסובלים מליקויים כגון הקשת האוטיסטית.

כיום, צעירים ומבוגרים שמאובחנים כבעלי קווים של תסמונת אספרגר מטופלים בהצלחה בבריכות טיפוליות ושואבים במסגרת הטיפול הישגים רבים והצלחות מפתיעות.

מקור החיים ועוד הרבה יותר

כדי להבין מאין שואבים המים את כוח הריפוי המפתיע שלהם חשוב לזכור שגוף האדם מורכב ברובו ממים. לא לחינם המים הם מקור כל חי והשפעתם המבורכת אינה מסתיימת בהיותם משמשים לשתייה, לטהרה, לגידול מזון וכן הלאה. אפילו קול פכפוך המים נחשב לבעל השפעה מרגיעה ומאזנת מבחינה נפשית.

למים סגולות פיזיקליות יוצאות מגדר הרגיל. בזכות הלחץ ההידרוסטטי שמפעילים המים על גוף האדם השקוע בהם – משקלו של האדם פוחת במידה רבה וההרגשה של האדם ששוהה בתוכם הופכת משוחררת בהרבה.

יתרה מכך, בזכות היכולת לשמור על טמפרטורה מבוקרת בתוך הבריכה הטיפולית, ניתן להשיג הרגשה הקרובה מאוד לזו של התינוק ברחם אימו. בכך, משמשים המים למקור של הגנה ונחמה, וזאת מעבר ליכולת לבצע בתוכם תרגילים שונים לחיזוק הגוף.

צוברים חוויות חיוביות

אנשים הסובלים מתסמונת אספרגר מאופיינים בקשיים חברתיים לא מעטים. רבים מהם מתקשים להבין מצבים חברתיים כפי שמבינים אותם אנשים נורמטיביים, וזאת ללא כל קשר לרמת האינטליגנציה והיכולת השכלית – קוגניטיבית.

מצב זה יוצר בין היתר תחושות של תסכול רב וגם פגיעה בביטחון העצמי. במקביל, ישנם רבים שמפתחים עם השנים קשיים נוספים כגון חרדה חברתית, דיכאון וכיוצא באלה. משום כך, רבים מהאנשים הסובלים מהתסמונת מתקשים לממש את הפוטנציאל הגלום בהם.

עובדה מתסכלת במיוחד היא שטיפול נפשי רגיל לא תמיד מביא את התוצאות הרצויות. דווקא בגלל השפעות התסמונת, נדרש טיפול הוליסטי, "רך" יותר, כזה שמגיע אל הגרעין הפנימי של האדם בצורה עקיפה. בדיוק בנקודה זו מגיע השילוב בין הטיפול במים לבין השגת הישגים מפתיעים.

כאשר מדובר על ילדים צעירים, הקושי לצבור חוויות חיוביות מגיל צעיר, פוגעת בצורה חריפה בביטחון העצמי וביכולת ליצור קשרים חברתיים מספקים. לכן, הורים שמחפשים פעילות איכותית מוצאים בהידרותרפיה את הפתרון שהם זקוקים לו כל כך.

הילד שמשתתף בטיפול פרטני או קבוצתי מצליח להשיג רגיעה ותחושה של הצלחה והישג שנעדרת לעיתים בתחומים אחרים בחיים. אותה תחושה של הצלחה ושל הישגיות אישית, שמשולבת עם חיזוק הגוף והרוגע של המים, מספקים תמיכה לשיפור נוסף בכל תחומי החיים.

למותר לציין שלא רק ילדים מפיקים תועלת מטיפולי ההידרותרפיה. מכיוון שהאפקט המרגיע של המים ושל הטיפול מפיג מתחים ומשחרר לחצים, לא מפתיע שגם התפקוד של בוגרים שמאובחנים על גבי הקשת האוטיסטית מפיקים תועלת מהטיפול. במידה רבה, העובדה שמדובר על טיפול שיטתי ומסודר, הן צעירים והן מבוגרים מוצאים בו את מקומם ומצליחים להתקדם לא רק במים, אלא גם מחוצה להם.

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם
על הטיפול הכי נכון לכם

קישורים מהירים:

מרכזי הידרותרפיה נוספים:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם על הטיפול הכי נכון לכם