חיפוש
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נוירופתיה - טיפול בהידרותרפיה

נוירופתיהטיפול באמצעות מים יכול לסייע לחולים ולאנשים הסובלים ממגוון של מצבים כרוניים או אקוטיים. טיפול נפוץ במים, שנקרא הידרותרפיה, הוכח כיעיל בהתמודדות עם מצבים מגוונים של נכויות, חולשה, כאבים ואף מבעיות התנהגות. בשנים האחרונות, הולך ומתברר שטיפול בהידרותרפיה מגלה יעילות גם במגוון מצבים רפואיים על רקע עצבי (נוירולוגי). עבור חולים הסובלים ממצב המכונה נוירופתיה – יש בכך כדי להקל על לא מעט סימפטומים ואף להביא למניעת התדרדרות (או לכל הפחות האטה) ולשיפור התפקוד.

כדאי לטפל מוקדם

בישראל, כך על פי ההערכות, חולים בנוירופתיה מעל לשלוש מאות וחמישים אלף חולים. חלק מאותם החולים נמצא במצב גופני ירוד ביותר ואילו אחרים מתפקדים באופן סביר. הנוירופתיה היא מחלה שניתן להחלים ממנה בלא מעט מקרים (לא תמיד), זוהי מחלה שעלולה להתפתח לאורך זמן רב, לעיתים לאורך שנים, תוך כדי פגיעה ביכולת התפקוד של החולה.

כאשר המחלה מאובחנת וכאשר פונים לקבלת טיפול בשלב מוקדם ניתן למנוע פגיעות שונות, לעכב פגיעה בעצבים ולא פחות חשוב – למנוע כאבים ותחושות נוספות ובלתי נעימות. הידרותרפיה, שנחשבת למקובלת מאוד לטיפול במחלות כאב ובפגיעות שרירים, יכולה לסייע מאוד גם לחולי נוירופתיה, גם לאלה שמצבים חמור למדי וגם לאלה שאובחנו נכונה בשלב מוקדם יחסית. כאשר הטיפול ניתן בשלב מוקדם, לעיתים עם שילוב של תרופות וטיפולים נוספים, מצב החולה משתפר באופן ניכר.

כאבים וחולשת שרירים

חשוב להבין, מסבירים נוירולוגים מומחים, שנוירופתיה אולי מאופיינת פעמים רבות בכאבים חזקים, תחושה של שריפה באיברים שונים או נימול, אבל המקור של המחלה איננו התחושה הלא נעימה. מקור המחלה טמון בפגיעה עצבית. זוהי מחלה שתוקפת את העצבים ונתיבים עצביים, מחלישה את כושר ההולכה שלהם או את המעטפת המכסה אותם ולבסוף אף ממיתה אותם.

הפגיעה העצבית, שעלולה בתחילה להיראות מינורית, תתבטא בסופו של דבר בסימפטומים קשים. לעיתים, יפיע כאב עז ביותר גם עם המגע הקל ביותר על גבי העור. לעיתים, יהיה קיים אובדן תחושה באיבר מסוים כגון רגל או יד. לעיתים החולה ירגיש פגיעה בשיווי המשקל, יסבול מסחרחורת או בחילה וגם היחלשות מסיבית של רקמת השריר היא תופעה נפוצה וידועה. במרבית הסימפטומים הללו ניתן להשיג שיפור והקלה באמצעות טיפולים בבריכה טיפולית, בזכות יתרונותיה המיוחדים של ההידרותרפיה.

פעילות, הטבה ושיקום

טיפול בהידרותרפיה נעשה בבריכה, בליווי איש מקצוע שיהיה בדרך כלל בעל הכשרה בתחום הטיפול או הפיזיותרפיה. הלחץ שמפעילים המים על גופם של החולים (לחץ הידרוסטטי אחיד) מסייע להם לשמור על איזון ומאפשר ביצוע של תרגול פיזי שאיננו אפשרי עבורם מחוץ למים בשל חולשת השריר או בשל כאבים כרוניים עזים.

דווקא עבור החולים הסובלים מכאבים עזים, שינויים תחושתיים, חולשת השריר ואפילו נכות של ממש, חשוב מאוד לבצע תרגול גופני. אותם התרגילים שמבצעים במהלך הידרותרפיה, אותם ההנחיות שמקבלים מהמטפל ושניתן לבצע אותן ללא חשש, מסייעים לחזק את השרירים, לשיפור פעילות עצבית ולהאטת קצב ההתקדמות המחלה. לרוב, ניתן גם לראות התקדמות ושיפור של ממש בכמה היבטים תחושתיים ותפקודיים.
גם בקופות החולים

טיפולי הידרותרפיה מוכרים כיום כבעלי השפעה מיטבה על החולים בנוירופתיה, על ידי בכירי הממסד הרפואי. זמינות הטיפולים רחבה באופן מיוחד, וקיימת זכאות לקבלם גם דרך קופות החולים השונות.
על פי בחינת מצב רפואי, מאשרים בכל קופות החולים מספר מסוים של טיפולים בכל שנה, כאשר ניתן לצורך כך להפעיל גם ביטוחים משלימים או ביטוחי בריאות פרטיים. ניתן, כמובן, לפנות גם באופן פרטי למכוני הידרותרפיה ומטפלים בתחום זה.

אולי יעניין אותך גם:

הידרותרפיה אחרי ניתוח - למי זה מתאים? וכיצד זה עובד בפועל?

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם
על הטיפול הכי נכון לכם

קישורים מהירים:

מרכזי הידרותרפיה נוספים:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם על הטיפול הכי נכון לכם