חיפוש
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הידרותרפיה לאחר ניתוח - האם זה אפשרי?

מי שעבר הליך כירורגי, כזה או אחר, מבין כי תהליך ההחלמה בדרך כלל מהווה את המכשול הכי קשה. לפעמים עשויה לכרסם בכםהידרותרפיה לאחר ניתוח - האם זה אפשרי? התחושה כי אף פעם לא תשובו להיות כפי שהייתם בטרם הניתוח. יש כאלו שיעדיפו לבצע מטלות ששנואות עליהן, או לרצות לשוב למקום עבודתם, רק על מנת לשים קץ לתהליך ההחלמה ולכאבים המייסרים. ולנו יש בשורות טובות בשבילכם – אתם יכולים לזרז את תהליך ההחלמה שלכם לאחר ניתוח, על ידי שיטת טיפול שנקראת הידרותרפיה. למי מבינכם שאינו יודע במה מדובר, נסביר כי ההידרותרפיה מכסה מנעד רב של טכניקות, שמיושמות במים, על מנת לעזור לחולים לאחר ניתוח להפחית סטרס, להתאושש ולהבריא. על השאלה - הידרותרפיה לאחר ניתוח - האם זה אפשרי? נשיב, בוודאי שכן. מזה מאות שנים בני אדם עושים שימוש בהידרותרפיה, על מנת להשתקם לאחר הליך כירורגי.

האם הידרותרפיה לאחר ניתוח אפשרית אף למי שאינו יודע לשחות?

ההשתתפות בהידרותרפיה אפשרית אף למי שלא יודע לשחות, מכיוון שמדובר לרוב בבריכה עם מים רדודים, אשר מגיעים עד לחזה, ואפשר לעמוד בבריכה בכל רגע נתון. כמו כן, למען השקט הנפשי שלכם, אין מניע שתצטיידו במצופים. מעבר לכך, בכל מפגש של הידרותרפיה ישנה נוכחות של שני בעלי מקצוע, לרוב פיזיותרפיסט ועוזר, כאשר לפחות אחד מהם ילווה אתכם באופן צמוד לכך אורך השיעור. אם המים וחוסר ידיעתכם לשחות עדיין מלחיצים אתכם, מומלץ שתדעו כי מרבית בני האדם נרגעים מהמים החמים והמלטפים שנמצאים בבריכה.

באיזה שלב לאחר הניתוח מומלץ להתחיל הידרותרפיה?

התחלת הידרותרפיה לאחר ניתוח מומלצת לאלתר בתום ההליך הכירורגי. אבל הקפידו על ביצוע הידרותרפיה בבריכה נקייה, מטופחת ואסתטית, אשר בכזאת מופחתים הסיכונים לזיהומים. על פי המון מחקרים שבוצעו בתחום, נמצא כי טיפול מימי, כהידרותרפיה, מיד לאחר ניתוח, מסב לשיפור תפקודים.

הידרותרפיה מורכבת מתנועות ספציפיות

כיום ניתן למצוא כל מיני סוגים של טיפולי שיקום הידרותרפיים, כמו לדוגמה – עיסוי תת ימי, או לחלופין טיפול בבריכה עם שמנים, או טיפול שמתבצע עם מים קרים או עם מים חמים לסירוגין. אבל טיפולי הידרותרפיה לאחר ניתוח לרוב מחייבים תרגול של תנועות ספציפיות.
בחירת התרגול נעשית על פי סוג הניתוח שעברתם ושדורש התאוששות וסוג הפגיעה שלכם. את ההידרותרפיה מעביר מדריך מנוסה ומקצועי, שישים דגש על ביצוע הפעולות השגרתיות, על מנת שההתאוששות וההחלמה שלכם יתקדמו. השימוש בבריכה עם מים קרים נועד לקדם ולהמריץ פעילות גופנית; ואילו השימוש בבריכה עם מים חמים נועד לעזור ליצור סביבה שחפה מסטרס.

כיצד הידרותרפיה עשויה לסייע בהחלמה לאחר ניתוח?

על ידי הידרותרפיה לאחר ניתוח אפשרי להחלים כיוון שבמים ניכרת הפחתה של משקל הגוף, מה שמאפשר להתנועע עם פחות משקל על המקום שמחלים מניתוח. התנועות שלכם ייעשו יותר בקלות, ותוכלו לבצע תרגילים אשר בתרגול סטנדרטי ביבשה סביר להניח שיכאיבו לכם.

חלק ניכר בתהליך ההבראה מניתוח הוא הגברה של זרימת הדם, אשר אפשרית כאשר טובלים במים. בנוסף לכך, ההידרותרפיה שמיושמת במים מפחיתה את לחץ הדם, מקלה על הסבל מכאבים, ומפחיתה נפיחויות. מרבית בני האדם שמשכשכים במים נוטים להירגע, כתגובה טבעית, ומערכת החיסון שלכם עוברת גירוי, שמסייע בהפחתת סטרס, בשחרור הורמוני ובהקלת הכאבים.

 מאילו ניתוחים אפשרי להחלים בעזרת הידרותרפיה?

מחקרים הוכיחו, כי הידרותרפיה לאחר ניתוח עוזרת לחזק שרירים אחרי כל ניתוח, והן להחלים ממנעד רב של ניתוחים, לרבות – ניתוח בעמוד השדרה, ניתוח לאחר שבר, ניתוח להחלפת קרסול, מפרק הירך או הברך, ניתוח לתיקון רצועות, וכיוצא בזאת.

למה הידרותרפיה אחרי ניתוח אפשרית להחלמה מיטבית?

קצרה היריעה מלהכיל את הגורמים שמסבירים למה הידרותרפיה אחרי ניתוח אפשרי להחלמה מיטבית ממנו, והבאנו לפניכם את המובילים שמהם, כלעיל – ידוע כי נפש וגוף קשורים זה לזו, הוכח כי המשתתפים במפגשי הידרותרפיה חווים סוג של שלוות נפש והנאה, היבטים חיוביים אלו מסייעים להתאושש יותר מהר. ציפה במים מקלה על המשקל של הגוף, באמצעותה ניתן לנוע בתנועות הליכה יותר קלות אחרי ניתוח, כגון – לעלות במדרגות, ללכת או לכרוע.

על מנת לווסת את הכאבים שנובעים מניתוח, ההרפיה שמתבצעת בהידרותרפיה במים חמים הינה חיובית ביותר ומדכאת את מערכת העצבים הסימפתטית. המים בבריכה מסוגלים לתמוך בשרירים, במפרקים או ברצועות בעייתיים, שניתן באמצעותם להתנייד, שלא כמו בטיפול באדמה. הטיפול במים מספק אף עמידות, שהיא עשויה לעזור בחיזוק של השרירים, אשר נהיו חלשים יותר בשל ההליך הכירורגי. במים יש לחץ הידרוסטטי בעל השפעה חיובית על הפחתה בנפיחות של המקום בגוף שנותח, משמעות הדבר כי הוא מסייע להשיב טווח תנועה נרחב.

הקלט החוש שמאפיין מים עשוי אף להגביר את התחושה של תנוחת הגוף, שבאמצעותה חשים תחושות מיטביות של ביטחון ואיזון. על ידי הפחתת הכאבים וביטחון מוגבר מטופלים יכולים לזוז בחופשית מרובה, אשר מביא אותם לפעמים לתחושות מופחתות של חרדות או פחדים מההליך הכירורגי שעברו.

אולי יעניין אותך גם:

הבריכה של ימית - טיפולים במים - הידרותרפיה

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם
על הטיפול הכי נכון לכם

קישורים מהירים:

מרכזי הידרותרפיה נוספים:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם על הטיפול הכי נכון לכם