חיפוש
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האם הידרותרפיה מסובסדת על ידי ביטוח לאומי?

אנשים רבים סובלים מכאבים ובעיות פיסיות שונות כגון כאבי גב, בעיות פרקים, פיברומיאלגיה, נכות קבועה או זמנית, ילדים הסובליםהאם הידרותרפיה מסובסדת על ידי ביטוח לאומי? מבעיות ויסות חושי והפרעות קשב וריכוז, עיכוב התפתחותי כזה או אחר, בעיות של תסמונת דאון או פיגור שכלי ואף שיקום לאחר תאונות דרכים או ניתוחים שונים, לכל אלה ועוד, טיפול הידרותרפיה יכול לתת מענה נפלא ולכן הידרותרפיה מוכרת כטיפול על ידי קופות החולים, ביטוח לאומי ואף משרד הביטחון.

קצת על הידרותרפיה

הידרותרפיה ניתנת להגדרה כפיזיותרפיה במים, זהו למעשה טיפול המתבצע בבריכה מחוממת מיוחדת, שמטרתו לעזור למטופל ולסייע לו לשפר את התפקודים הפיסיים השונים הקשורים למערכת השלד, השרירים, מערכת העצבים ועוד. הטיפול מועבר על ידי אנשי מקצוע אשר הוכשרו לכך במיוחד, לא כל פיזיותרפיסט יכול לטפל בהידרותרפיה. משום שיש קשר הדוק בין מים לרגשות, גם הפן הרגשי של מטופלים מקבל מענה בעזרת טיפול הידרותרפיה ולכן הוא טיפול נפלא כטיפול רגשי בפני עצמו, כטיפול נוסף או לאחר תהליך של טיפול רגשי בקרב ילדים ומבוגרים כאחד.

מדוע דווקא טיפול במים?

למים יתרונות רבים מהרבה מאוד בחינות, גם מבחינה פיסית וגם מבחינת השפעתם הנפשית והרגשית על המטופל.
מבחינה פיסית במים הגוף קל יותר, כוח הכבידה פחות משפיע והרבה הגבלות ומגבלות הנובעות כתוצאה ממנו נעלמות או פוחתות מה שמאפשר למטופל אשר חווה קושי בביצוע תנועות מסוימות על האדמה לעשות אותן במים, לשפר את טווחי התנועה ובכך לשפר את מצבו הפיסי.

שהייה במים עוזרת לאנשים רבים להירגע, להרגיש שלווים ונינוחים יותר, למצוא שקט פנימי, מה שמסייע להורדת רמת הלחץ, המתח והחרדה אשר משפיעים באופן ישיר על המצב הפיסי.

מי יכול ליהנות מטיפול הידרותרפיה מסובסד?

טיפולי הידרותרפיה מוכרים ומסובסדים בין היתר על ידי קופות החולים השונות במגוון מצבים, מחלות או פגיעות, כל קופת חולים בהתאם לנהלים וההנחיות שלה. כל זאת נכון בהקשר של מחלות ובעיות שונות אך כאשר מדובר בנכים המצב קצת שונה, משום שאנשים בעלי נכות, בין אם נכות מלידה ובין אם נכות כתוצאה מתאונה כולל תאונת עבודה זכאים לסל שירותים מטעם ביטוח לאומי בין היתר סבסוד של טיפולים שונים, בנוסף על השירותים והטיפולים להם הם זכאים במסגרת שירותי קופת החולים אליה הם שייכים.
משום שנכים רבים נעזרים בפיזיותרפיה כחלק אינטגרלי מתהליך השיקום, ומשום שהידרותרפיה הינה נגזרת של טיפול פיזיותרפיה, טיפול הידרותרפיה עבור אנשים הסובלים מנכות מסובסד על ידי הביטוח הלאומי.

מה צריך לעשות על מנת לקבל טיפול הידרותרפיה מסובסד על ידי המוסד לביטוח לאומי?

כמו בהרבה דברים, על מנת ולקבל הכרה, סבסוד או זכאות כלשהי מביטוח לאומי יש צורך לעבור תהליך מסוים. במקרה של סבסוד עבור טיפולי הידרותרפיה האדם הסובל מנכות, אשר מוכר ככזה על ידי ביטוח לאומי, מגיש בקשה העוברת לאישור של ועדה רפואית ייעודית. הועדה מתכנסת ודנה בבקשה ומקבלת החלטה האם לאשר את הבקשה או לדחות אותה, במידה והיא מאשרת האדם זכאי לקבל טיפולים מסובסדים לבחירתו מול בריכה טיפולית אשר נמצאת בהסדר של הביטוח הלאומי.

חשוב לוודא שהבריכה הטיפולית אליה פונים אכן נמצאת בהסדר מול הביטוח הלאומי אחרת לא ניתן יהיה לקבל את הסבסוד שאושר.
לידיעה, משום שההתייחסות אל טיפול הידרותרפיה הינה כאל נגזרת של טיפול פיזיותרפיה האדם צריך לבחור את סוג הטיפול ולא ניתן לקבל סבסוד עבור טיפול פיזיותרפיה רגיל וגם הידרותרפיה.

באם מתעוררת בעיה או במידת הצורך מומלץ לברר את נושא הסבסוד גם מול קופת החולים.

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם
על הטיפול הכי נכון לכם

קישורים מהירים:

מרכזי הידרותרפיה נוספים:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם על הטיפול הכי נכון לכם