חיפוש
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

וואטסו - טיפול הידרותרפי

וואטסוההיסטוריה האנושית מלאה בהתייחסויות להידרותרפיה ותפקידיה בטיפול במחלות ובעיות רפואיות רבות. בעידן הרפואה המודרנית, עדיין נמשכים אנשים באופן אינסטינקטיבי לכוח הריפוי של המים, ומחפשים ברכות טיפוליות לפעילות גופנית ושיקום.

וואטסו הוא טיפול חדש יחסית בהיסטוריה הארוכה של טיפולים על בסיס מים. שיטת טיפול זו פותחה בשנת 1980 על ידי הרולד דול, מטפל שיאצו מיומן, אשר מצא כי וואטסו הידרותרפי מאפשר זרימה חלקה ורציפה של הצ'י, אנרגיית החיים, לאורך כל הגוף, באמצעות מתיחות, עיסוי, ונקודות לחץ.

יתרונות הוואטסו

מה שמבדיל את שיטת הוואטסו משיטות אחרות של עבודת גוף, היא שהמטופלים מוחזקים מעל המים לאורך כל הטיפול, חבוקים בזרועות המתרגל, כשגופם נעשה קליל במים החמימים של ברכת הוואטסו.

בעיניים עצומות ואוזניים מתחת לפני השטח, כשהשרירים נתמכים על ידי המים, ועמוד השדרה הופך רפוי וגמיש, מוצאים אנשים רבים שהם יכולים להרפות פיסית ונפשית את גופם, ולעבור למצב של הרפיה עמוקה.

מגוון תנועות הוואטסו והתנוחות הבסיסיות הוא נרחב ומותאם למצב הפיזי והרגשי של המטופל אשר נעזר בכוח המים וערסולי המתרגל. התנועות הן קצובות ומבוצעות בהתאם לנשימה, ויחד יוצרות ריקוד מים סבוך ומלא חן.

טיפול וואטסו כהתמקדות במישור הרגשי

בנוסף להתמקדות טיפול הוואטסו בגוף, עבור אנשים רבים הוא מהווה גם חוויה רגשית מאוד, כמו גם סביבה בטוחה.

שיטת הטיפול, לפיה המטופל מרשה לאדם אחר לכוון את תנועות גופו, ולהיות פשוט מוחזק ומחובק, מחזירה אותו אל דימוי הרחם. באמצעות גירוי נקודות לחץ, זורמים הרגשות בחופשיות מתוך הגוף ונסחפים במים.

עבור אנשים רבים, מהווה טיפול הוואטסו מצב עמוק של מדיטציה. מאחר שהם מאפשרים לעצמם מבחינה פיזית להיות נתמכים לחלוטין על ידי אדם אחר, המוח שלהם משוחרר מכל הלחץ של האחריות המאפיין אותם בדרך כלל, ויכול להוות את המוקד הפנימי של הטיפול.

יש אנשים המתארים את הטיפול בוואטסו כהשגת מצב נפשי גבוה יותר של מודעות, בעוד שאחרים פשוט נסחפים ובמצב של מעין שינה במהלך המפגשים, הם מניחים לגופם להיחשף לכוחות הריפוי של הטיפול ושל המטפל.

הפגת מתחים באמצעות טיפול וואטסו

גם אם לא כל טיפול וואטסו מביא להארה רוחנית, הליטוף של המים החמים על העור, שחרור המתח מהשרירים, ותחושת הרגיעה העמוקה, מהווה כלי רב עצמה להפחתת מתח.

וואטסו עוסק בטיפול במערכת העצבים, והוא מכוון אל מרכז המסר הלא מודע במוח שפוקד על הגוף להאט ולנוח.

לתחושה העמוקה של הרגיעה המתפתחת במהלך הטיפול בוואטסו יש השפעות ממשיות על הגוף. הלב פועל בקצב איטי ויעיל יותר, ולחץ הדם מופחת ומעמיק את הנשימה. השפעות חיוביות אלו לעיתים קרובות נמשכות גם לאחר הטיפול, ומביאות לשינה טובה יותר, ירידת החרדה, ותפקוד מערכת עיכול משופרת.

ריפוי בשיטת הידרותרפיה בוואטסו

אחד היישומים המשמעותיים של הידרותרפיה בוואטסו, הוא טיפול במצבי כאב כרוניים, שאינם מגיבים היטב לטיפולים הקונבנציונליים. משקל הגוף הנכנע למים, מפרקים ושרירים עייפים שמשתחררים מהעומסים, מביאים להקלה על הכאב ומגבירים את הניידות של מטופלים הסובלים מדלקת מפרקים, פרקינסון, שיתוק מוחין ומחלות כרוניות.

מחקרים שנעשו בתחום ההידרותרפיה בוואטסו, מצביעים על הבטחה לטיפול במצבים נוירולוגיים, והרגעת תנועות לא רצוניות, ויעילותם הוכחה כשיטה מצוינת בעיקר לטיפול במחלות הנובעות משרירים מנוונים וחוסר תפקוד גופני.

ילדים הסובלים מכאבים ומחלות נוירולוגיות הם המועמדים הראשיים לטיפול בהידרותרפיה. הם מרחפים בזרועות המתרגל, רגועים ושלווים, ויכולים להשתחרר באופן זמני ממחלתם המגבילה. ווטאסו יכול גם לספק הקלה מופלאה לנשים בתקופת ההיריון, להקלה על כאבי גב תחתונים והקלת העומס על מפרקים ורגליים כואבות.

ווטאסו הוא טיפול פשוט בעקרונותיו ועמוק בהשפעותיו, והוא מהווה חוויה ייחודית של ריפוי.

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם
על הטיפול הכי נכון לכם

קישורים מהירים:

מרכזי הידרותרפיה נוספים:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם על הטיפול הכי נכון לכם