חיפוש
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קורס הידרותרפיה

קורס הידרותרפיה הוא קורס המקנה תעודה לטיפול בתחום ההידרותרפיה,בניגוד ללימודי הידרותרפיה תלת שנתיים אשר מקנים תואר ראשון בהידרותרפיה.

זה מסלול קצר ומרוכז יותר, קורס הזה מתאים לאנשים שמגיעים מתחומי טיפול שונים, כמו אנשים מתחום הרפואה המשלימה, מתחום רפואת הספורט מתחום הפיזיותרפיה מתחומי העיסוי והדיקור ומתחומים של טיפול בנטורופתיה טיפול הרבליסטי ועוד.

הקורס הוא אולי קצר יותר אך מכסה את התחומים העיוניים והמעשיים של תחום ההידרותרפיה, הוא מאפשר הכשרה מהירה יותר של מטפלים וחוסך לתלמידים שנים ארוכות של לימוד, בסופו של קורס הידרותרפיה תקבלו כלים מצוינים ומלאים לטיפול מעשי במטופלי הידרותרפיה,כמו גם רקע עיוני שיאפשר הבנה עמוקה של התחום.

היקף קורס הידרותרפיה

קורס תעודה בהידרותרפיה כולל בדרך כלל מינימום 100 שעות לימוד גם בתחום העיוני וגם תרגול מעשי. הקורס נועד להכין אתכם להיות מטפלים בתחום ההידרותרפיה.

במהלך הקורס תלמדו על מצבי תחלואה שונים של אנשים שמגיעים לטיפול בהידרותרפיה. הקורס מלמד על בעיות בתחום האורטופדיה בתחום הנוירולוגיה ומכין את המטפלים בתחום ההידרותרפיה לגבש הבנה לגבי מצבו של המטופל שמגיע אליהם ולבנות מהלך טיפול שיכול להועיל למטופל.

הלימודים מתקיימים בדרך כלל בבריכות מיוחדות שנועדו לפעילות של שיקום. אלה בריכות בהן גם תבצעו בעתיד טיפולי הידרותרפיה במטופלים אשר יעזרו בכישורים שלכם, אלה בריכות בטמפרטורות מיוחדות, שיש בהן לעיתים גם זרימת מים שגם לה יש ערך תרפיוטי.

רוצים ללמוד הידרותרפיה? עולם המים של אורי סלע מציע קורס הנלמד בשיטה ייחודית! לפרטים >>

בחירת קורס הידרותרפיה בתבונה

בארץ יש קורסים ברמה גבוהה מאוד בתחום ההידרותרפיה רמה שזוכה לשבח בקרב גופים בין לאומיים הבוחנים את רמת הלימוד של ההידרותרפיה בכול העולם.

חשוב שמהלך קורס ההידרותרפיה תלמיד יעסוק בקורס מעשי שלא ילמד רק את התיאוריה של התחום אלא שגם יתמודד מול מטופלים ויבין את הפרקטיקה של תחום ההידרותרפיה.

תעודת סיום הקורס

במסגרת קורס הידרותרפיה, התלמידים המסיימים את הקורס בהצלחה יקבלו תעודה הידרותרפיסט מוסמך. בתי הספר המובילים בתחום הידרותרפיה מעניקים לבוגריהם תעודה רשמית מטעם איגוד ההידרותרפיה בישראל.

לפני שאתם רוכשים קורס כזה ומתחילים ללמוד וודאו שמרכז הלימודים מעניק לכם תעודה של הידרותרפיסט מוסמך.

תחומי לימוד נלווים

רוב הקורסים להידרותרפיה מלמדים את התלמידים גם הגשת עזרה ראשונה כיוון שהטיפול מתבצע במים חשוב שהמטפל יוכל לטפל במצבי חרום, אם יקרו חלילה במהלך הטיפול.

יש קורסים להידרותרפיה שמלמדים את התלמידים גם את הוראת השחייה זאת אמנם תעודת הוראה בסיסית אבל תעודה זאת נותנת אפשרות לעבוד בהדרכת שחייה לאנשים שלא יודעים לשחות גם אם לא לספורטאים מקצוענים.

אם אתם חיילים משוחררים עליכם לדעת שבחלק מבתי הספר להידרותרפיה יש אפשרות לשלם את הקורס מהכספים של הפיקדון מצה"ל. כך שכדאי לבדוק לפני שבוחרים מקום ללמוד בו קורס הידרותרפיה אם מגיע לכם מימון של חלק מהקורס על חשבון הפיקדון, וכן מידע על מלגות שונות.

התמחות מקצועית וצבירת ניסיון

בחלק מהקורסים בחלק האחרון של הקורס יש סטאז' בו התלמידים מטפלים לבד תחת יעוץ ופיקוח המורים במטופלים שונים. הסטאז' הוא הכנה מצוינת לקראת עבודה עצמאית לטיפול במטופלים על ידי המטפלים החדשים.

רפואה משלימה לקורס הידרותרפיה

 יש בתי ספר המשלבים עם בקורס הידרותרפיה קלאסי גם לימוד של שיטת הטיפול ווטסו שמהותה טיפול בשיאצו במים חמים, זה בעצם טיפול שיאצו אך כזה שנערך בסביבת מים חמים, מה שנותן יעילות ויתרונות לטיפול.

שיטת ווטסו  נותנת ערך מוסף לקורס ההידרותרפיה. שיטת ווטסו מטפלת בכאבי גב ושרירים, טיפולי ווטסו מנקים ומשחררים רקמות פגועות וכואבות. טיפולי ווטסו עוזרים גם לתופעות של הפרעות תקשורת והפרעות קשב וריכוז ונותנים למטפל אפשרות להעניק למטופל בנוסף לטיפול הידרותרפיה חוויה מלאה פינוק ורוגע.

לפרטים על קורס ייחודי ללימודי הידרותרפיה במרכז לעולם המים של אורי סלע, לחצו >>

מאמרים קשורים:
לימודי הידרותרפיה
שיקום באמצעות הידרותרפיה

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם
על הטיפול הכי נכון לכם

קישורים מהירים:

מרכזי הידרותרפיה נוספים:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם על הטיפול הכי נכון לכם