חיפוש
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הידרותרפיה לטיפול בפרקינסון

הידרותרפיה לטיפול בפרקינסון נעשית כטיפול תומך ומשלים. מטרתה היא לא הריפוי המושלם, אלא הקלה על תסמיני המחלה, גם אם זו מתקבלת רק לזמן התרגול עצמו.

התמודדות החולים עם עובדת מחלתם והיותם אקטיביים בסוג טיפול זה משחרר אותם מפחדים וחששות הקשורים במצבם.

ביטחונם העצמי אשר דעך מרגע גילוי המחלה יכול לשוב אליהם לאחר תחילת הטיפול. הידרותרפיה לטיפול בפרקינסון היא בעלת משמעות חיובית, מחזקת ומעודדת את החולים לנסות לחיות חיים פעילים ותקינים. גם אם אינה משיגה את המטרה במלואה, החולים יחוו זאת כחוויה משמעותית, מקלה ומעצימה.

היתרונות הגלומים בהידרותרפיה כטיפול בפרקינסון

פרקינסון הינה מחלה הפוגעת במערכת העצבים-שרירים וכך גם בתפקוד המוטורי. הידרותרפיה לטיפול בפרקינסון עוזרת בתסמינים המאפיינים כמו למשל רעד והאטה בתנועה. המים החמימים יכולים לגרום לחולים אלה להרגיש קלילים וחופשיי תנועה ללא ההגבלות הקושרות אותם מחוץ למים.

כמו כן, חולים אלה סובלים גם מתסמינים כמו הזעת יתר חריפה וקשיי נשימה. הסביבה המימית בה מתבצע התרגול הופך תסמינים אלה לשוליים עד כבלתי מורגשים.

המים החמימים אף מצליחים לגרום להורדת הכאב וההתכווצויות. חולי פרקינסון רבים גילו את היתרונות הגלומים בשיטה זו, גם אם זו נעשית לפרק זמן מוגבל (ההמלצה היא לזמן של עד חצי שעה במים בכל סוג של טיפול במים).

שיטת הטיפול

הידרותרפיה, שהיא שיטת טיפול הנובעת מתחום פיזיותרפיה, משתמשת במים החמימים ככלי מרגיע ונעים. מטרת הטיפולים, מעבר לרגיעה החשובה, היא לתת למטופל טווחי תנועה רחבים יותר.

הכוונה היא שהמטופל, אשר יוצא מהטיפול יוכל לחוות פחות תנועות שהן אינן רצוניות. כמו כן, יוכלו החולים ללמוד שחייה משקמת על מנת לשפר את הכושר הגופני בתנאים קלים יותר, ולמנוע לחץ על המפרקים השונים.

מכיוון שבמים, התנועות נעשות קלות יותר, הידרותרפיה לטיפול בפרקינסון מניבה את התוצאות הטובות ביותר הן בתחום הגופני והן בתחום הרגשי.

החולים, אשר מרגישים ביטחון במים על יכולותיהם החוזרות יכולים לשחזר את הרגשתם גם מחוץ למים. הידרותרפיה לטיפול בפרקינסון נעשה באופן יחידני או קבוצתי, אולם עם דגש גדול על הצרכים האישיים אשר עולים אצל כל אחד.

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם
על הטיפול הכי נכון לכם

קישורים מהירים:

מרכזי הידרותרפיה נוספים:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם על הטיפול הכי נכון לכם