חיפוש
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הידרותרפיה לחולים בפסוריאזיס: למה זה יכול לעזור?

פסוריאזיס הינה מחלת עור אוטואימונית (מחלה אשר נגרמת כתוצאה מתגובה לקויה של המערכת החיסונית נגד רקמות ותאים בריאים בתוך הגוף מבלי שיתקוף את הגוף חיידק או וירוס מחוצה לו) שבה יש תחלופה מוגברת של תאי עור בגלל שהם מזוהים כפתוגן (אלו הם אורגניזמים אשר גורמים לתגובה חיסונית בגוף כנגדם וגורמים גם למחלות שונות).

מחלת פסוריאזיס באה לידי ביטוי בתסמינים על גבי העור כמו משטחי עור שצבעם אדום או סגול אשר מכוסים בשכבה דמוית קשקשת.

זוהי מחלה לא נעימה ואפילו ישנם מקרים שבהם היא באה לידי ביטוי בצורה קשה מאוד בכך שכל הגוף מכוסה במשטחים עוריים כאלו.

הרפואה הקונבנציונאלית מציעה טיפולים- תרופות או משחות בעלות חומרים כימיים אשר מסייעים ומקלים על המצב, ויכולים אולי להפחית ולהרגיע את אותם תסמיני פסוריאזיס אבל לא למנוע את הופעתם.

יחד עם זאת קיימים מספר טיפולים אלטרנטיביים אשר מציעים טיפולים טבעיים במחלה כגון צמחי מרפא, טיפול במלחים מים המלח, טיפולים הומאופתיים וכמובן הידרותרפיה, הלו היא טיפול במים.

חשוב לומר כי לא כל טיפול אלטרנטיבי מתאים לכל אדם חולה פסוריאזיס, אך רבים מאלה אשר התנסו בטיפולים מדווחים שיש הקלה מסוימת בתסמיני המחלה.

טיפול הידרותרפי

הידרותרפיה היא שיטת טיפול במים בבריכה מחוממת בין 33 ל-34 מעלות. הטיפולים ניתנים על ידי מטפלים הידרותרפיים מוסמכים. טיפולים אלו הם טיפולים שיקומיים שעונים על בעיות גופניות רבות ביניהן גם מחלת פסוריאזיס.

בבריכה הטיפולית יש מערכת סינון ובקרה אשר שומרת על רמה מאוזנת של כלור וגם מערכת חימום מים ששומרת על טמפרטורה יציבה של המים. כל אלה מעניקים תנאים אופטימליים לטיפול בבעיות גופניות.

התאמה בין המים לפסוריאזיס

חולי פסוריאזיס רבים נעזרים בטיפולים אלטרנטיביים אשר משלבים מלחים של אמבט יחד עם מים טבעיים. מרבית הטיפולים האלה ניתנים במסגרת רפואה הוליסטית, ספא ומרכזי איורוודה (בהם מטפלים בבעיות ובמחלות כרוניות באמצעות ניקוי רעלים, טיפולים שונים וניקוי רעלים מן הגוף).

בנוסף לכל המקומות האלה, טיפולי המלחים והמים עבור חולי פסוריאזיס ניתנים במרפאות ייחודיות ברחבי העולם.

טיפולי הידרותרפיה אשר משלבים מלחי אמבט יחד עם מלחים מים המלח מומלצים מאוד לחולי פסוריאזיס על ידי רופאי עור.

הטיפולים מתאימים גם לבעיות עור אחרות כמו למשל מחלות עור יבש ואקזמה. מלחי אמבט חודרים אל נקבוביות העור מתוך מטרה לנקות אותן היטב, ובדרך זו מנקים את כל הגוף מרעלים שהצטברו.

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם
על הטיפול הכי נכון לכם

קישורים מהירים:

מרכזי הידרותרפיה נוספים:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם על הטיפול הכי נכון לכם