חיפוש
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הידרותרפיה לבעיות עיכול

המעי הגס, החלק האחרון במערכת העיכול, אוסף פסולת מזון וסופג נוזלים לפני שהוא מפנה אותם מהגוף. כשתהליך זה נע בעצלתיים, יש להסיר כמויות נוזלים גבוהות יותר, והצואה עשויה להיות יבשה, קשה וצפופה.

כשצואה נותרת במעי הגס למשך פרק זמן ממושך, היא גורמת לתסיסה, נפיחות, גזים ותחושת חוסר נוחות כללית. טיפול הידרותרפיה שוטף את הצואה המוקשית, ומוביל להקלה מיידית מתסמינים אלו. זהו טיפול נטול כאבים, אינו מביך, ומכובד. זוהי שיטה בריאה לניקוי רעלים מהגוף.

הידרותרפיה לעצירות

הידרותרפיה היא תהליך עדין וטבעי המחדיר מים מטוהרים אל המעי הגס, ומנקה אותו לשם הקלת חוסר הנוחות. הטיפול מתמקד בפי הטבעת בלבד, בדומה לטיפול חוקן, ומטהר ומרגיע את כל המעי הגס.

הטיפול מקל עצירות ללא החדרת משלשלים כימיים לגוף, באמצעות הדחת פסולת מזון הדבוקה לדפנות המעי תוך שימוש במים. הידרותרפיסט מומחה בטיפול במעי הגס משפר את פעולת טיהור הנוזלים באמצעות עיסוי עדין של בטן המטופל במהלך ההליך, וניתן להוסיף למים תוספת צמחים להרגעת רקמות מגורות.

כשהידרותרפיה מבוצעת על ידי רופא מורשה, התהליך בטוח, יעיל ונטול כאבים. המטפל מציע מוסיקה מרגיעה או אפילו חומר קריאה במהלך הטיפול.

מהלך טיפול הידרותרפיה

לפני ההליך, המטפל מבלה זמן קצר בשיחה עם המטופל כדי להסביר את האופן בו עובד הטיפול למעי הגס, כך שהוא יחוש בנוח. בהמשך לובש המטופל שמלה או חלוק נוח ורפוי, ושוכב בתנוחה נוחה על הגב או על הצד, עם ברכיים כפופות מעט. מגבת גדולה מונחת על הבטן והירכיים על מנת להבטיח את הנוחות ואת כבוד המטופל, והמטפל מציב צינורית דקה מחוטאת לפתח האנאלי, ומחליק אותו בעדינות למעי הגס. דרך צינורית פלסטיק, מים מטוהרים מוזרמים בהדרגה למעי הגס, כשחלק מהמטפלים מוסיפים למים אלו גם תערובות צמחים.

למרות שהתהליך המקובל הוא לבצע את הטיפול באמצעות מים בטמפרטורת הגוף, המטפל עשוי לבחור לשנות מעט את הטמפרטורה מטעמים רפואיים. הוא עשוי אף לשנות מעט את לחץ חדירת המים, ולאחר מספר רגעים, הוא עוצר את זרם המים ומעסה בעדינות את בטן המטופל, המשחרר צואה מוקשה מצידי המעי הגס. בשלב הבא המטפל מפעיל זרם נוסף של מים מטוהרים על מנת להגיע לאורך המעי הגס. לאחר כל ניקוי, המים והפסולת מפונים מהמעי דרך צינורית פלסטיק שנייה.

טיפול הידרותרפיה אורך בדרך כלל כשעה וחצי. בתחילת המפגש, המטפל יושב עם המטופל במשך רבע שעה, בודק את ההיסטוריה הרפואית שלו, מסביר את התהליך ועונה על שאלותיו. רבע שעה נוספת שמורה למטופל להחליף בגדים וללבוש חלוק או שמלה.

הליך הטיהור עצמו אורך בדרך כלל 45 דקות. במהלך הטיפול, המטופל יכול להקשיב למוסיקה אהובה או אף לקרוא מעט. לאחר השלמת הטיפול, המטפל מסביר למטופל את האופנים בהם תזונה נכונה ופעילות גופנית דרושים על מנת למנוע בעיות עיכול נוספות.

יתרונות הידרותרפיה לבעיות עיכול

הקלת תסמיני העצירות היא אחד היתרונות של הטיפול. היות והתזונה של היום כוללת רעלים רבים, הם מצטברים במעי הגס, וניתנים לשטיפה עם הידרותרפיה. רוב המטופלים מגיבים מיד לאחר ההליך בתחושה קלה יותר, והגברת האנרגיה והרווחה.

בנוסף, קיימים יתרונות אחרים אותם לא ניתן לראות או לחוש, אך הם משפרים את האופן בו הגוף מעבד פסולת מזון. כך, למשל, חיידקים מועילים, המייצרים ויטמין K וחלק מוויטמיני B קומפלקס, גדלים ומתפקדים כראוי כשאינם מוקשים על ידי פסולת הנוצרת מעצירות. השרירים המניעים פסולת מזון דרך המעי הגס, מתפקדים טוב יותר כשהמעי הגס מתנקה, וחלק מהמטופלים מדווחים על סיוע בתכנית הרזייה באמצעות הידרותרפיה.

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם
על הטיפול הכי נכון לכם

קישורים מהירים:

מרכזי הידרותרפיה נוספים:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם על הטיפול הכי נכון לכם