חיפוש
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ראש המים

מרכז ההידרותרפיה ראש המים הוא מרכז טיפולים מוביל בישראל, המעניק שורה של שירותים לבעלי צרכים מיוחדים בכל הגילאים.

קהל היעד המגיע למרכז ההידרותרפיה ראש המים

 • אנשים הסובלים מבעיות התפתחותיות שונות ונכויות, דוגמת עיכוב התפתחותי, אוטיזם, פיגור שכלי, שיתוק מוחין וכן הלאה.
 • אנשים אשר אובחנו אצלם בעיות אורתופדיות, לרבות עקמת או כאבי גב, שברים ואוסטיאופורוזיס, מחלות מפרקים וכיוצא בזה.
 • אנשים שחוו פגיעה נוירולוגית, דוגמת פגיעת ראש או אירוע מוחי.
 • אנשים הנמצאים בתקופת שיקום לאחר תאונה או פגיעה מסוג אחר.
 • אנשים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז (ADHD) או קשיי למידה מסוגים שונים.
 • אנשים הסובלים מקשיי תקשורת.
 • קשישים להם קשיי התניידות, בעיות ומחלות המאפיינות את גיל השלישי, לרבות פרקינסון.

השירותים הניתנים במרכז

ראש המים מעניק טיפולי הידרותרפיה באופן אישי. בפגישה הראשונה, נעשה אבחון מקיף של המטופל, ולאחריה מותאמת לו תוכנית ומדריך. המעקב אחר ההתקדמות שלו נעשה בכל רגע נתון.

פעילויות אחרות במרכז

בנוסף לטיפולי ההידרותרפיה השונים, מתקיימות בראש המים פעילויות מגוונות, לרבות:

 • שחייה עם תינוקות – מבוצעת בנוכחות ההורים במים, על רקע מוזיקה נעימה, ובבריכה בה שלל משחקים. השיעורים מבוצעים בקבוצות קטנות, ובחלוקה לפי גיל, מה שמאפשר לתינוקות גם לפתח ביטחון עצמי, ליצור קשרים חברתיים ועוד. שיעורי השחייה מיועדים לילדים מגיל שלושה חודשים ועד לגיל חמש שנים.
 • וואטסו וג'אהרה – שתי טכניקות של הרפיה ורגיעה במים: המטופל צף בבריכה המחוממת, ונתמך על ידי המטפל. האחרון אף יבצע מתיחות ולחיצות על הגוף. טיפולים אלה נחשבים למרגיעים, הם משמשים להפגת מתחים רגשיים, התמודדות עם לחצים וחרדות וכן הקלה משמעותית על כאבים גופניים (בשרירים, למשל).
 • התעמלות בריאותית – פעילות גופנית במים שאינה כוללת שחיה. נועדה לשפר את תפקודי הלב והריאה, הגמישות, הקואורדינציה ואף לשפר את הכושר הגופני והסיבולת האירובית. הפעילות מתאימה, בין השאר, לאנשים המעוניינים להוריד ממשקל גופם, לנשים לפני לידה הזקוקות לחיזוק ולהגמשת השרירים שלהן וכן לבני גיל הזהב, עבורם היא יכולה להגדיל את התפקוד ותפיסת המסוגלות העצמית.
 • הידרו סנוזלן – בריכת ראש המים בפתח תקווה היא היחידה בישראל בה מבוצעים טיפולים בשיטת ה"סנוזלן". תכלית השיטה היא ליצור גירויים רב תחושתיים של המטופל – מוזיקה תת ימית, מזרקות מים, תאורה המגיבה לתנועות המטופל, משחטי תחושה ועוד - מה שהופך אותה מתאימה לשיפור הריכוז ולהרגעת המטופל.

ייחודיות הבריכות

הטיפולים ההידרורתפיים של מרכז ראש המים מתבצעים באחת משתי בריכות טיפוליות: הראשונה בראש העין, והשניה בפתח תקווה. שתי הבריכות מחוממות לטמפרטורה של 33-34 מעלות צלזיוס, האידיאלית לטיפולי הידרורתפיה. בנוסף, הבריכות מקורות, מה שמאפשר לעבור בהן את הטיפולים בכל ימות השנה.

צוות המטפלים במרכז

מרכז ראש המים מנוהל על ידי אורית רוזנברג, שגם משמשת המטפלת הראשית בו. הטיפולים במרכז מבוצעים על ידי צוות רב מערכתי של מדריכים ומטפלים, הידרותרפיסטים ופיזיותרפיסטים, כולם בעלי ניסיון רב שנים בתחום והכשרה רלוונטית בו.

למי עלינו לפנות?

ראש המים מקיים הסדרים עם כל קופות החולים הפועלות כיום בישראל. במסגרת הסדרים אלה, ניתן לזכות בסבסוד חלקי או מלא של הטיפולים, וזאת בהתאם לסוג הביטוח אשר מחזיק המבוטח.

קבלת הטיפולים מותנית בהצגת טפסים רפואיים רלוונטיים, חתומים על ידי רופא מומחה, המפרטים את נסיבות הבעיה והשפעתה של אורח החיים של המטופל.

כתובת לפניות

ראש העין: רחוב המרץ 2, איזור תעשיה ישן.

פתח תקווה – רחוב לבון 3 (גל אלי''ע), כפר גנים.

טלפון: 03-9334750.

אתר אינטרנט - לחצו כאן

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם
על הטיפול הכי נכון לכם

קישורים מהירים:

מרכזי הידרותרפיה נוספים:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם על הטיפול הכי נכון לכם