Search
Search
Search
Close this search box.

בריכה בהר

בלב מושב נקופה, בין הרי ירושלים, נמצא המרכז הטיפולי בריכה בהר, בו מוצעים טיפולי הידרותרפיה לאוכלוסיות מגוונות. זהו מקום נעים ואינטימי, המעניק דגש על שיקום וחוויה גם יחד.

אוכלוסיית היעד של בריכה בהר

  • אנשים הסובלים מנכויות מסוגים שונים, דוגמת שיתוק מוחין, פיגור שכלי וכן הלאה.
  • אנשים להם בעיות אורתופדיות, לרבות עקמת, כאבי גב כרוניים, אוסטיאופורוזיס ועוד.
  • אנשים שחוו פגיעה נוירולוגית בשיעור משמעותי, ובכלל זה שבץ מוחי, פגיעת ראש או פגיעה בעמוד השדרה.
  • ילדים אשר קצב ההתפתחות שלהם איטי, והוריהם מעוניינים "ליישר קו" בעזרת טיפולי ההידרותרפיה.
  • נשים בהריון, שזקוקות לפעילות לשמירה על כושרן הגופני ולהתמודדות עם הקשיים והכאבים הכרוכים בתקופה זו.

טיפולי ההידרותרפיה המוצעים במקום

בריכה בהר מציע טיפולים פרטניים או קבוצתיים, וזאת לכל אחת מאוכלוסיות היעד שפורטו מעלה. בכל המקרים, נעשה אבחון ראשוני של המטופל, על פיו, ובהתאם ליעדי ההידרותרפיה, מותאמת לו תוכנית טיפולים אישית.

בסך הכול, נועדו טיפולי ההידרותרפיה שבמרכז לסייע לגוף במגוון דרכים, ובכלל זה שיפור חילוף החומרים בו, הפחתת כאבים או מתחים גופניים, שיפור יכולת התנועה, שיפור יכולת הנשימה וזרימת האנרגיה בגוף האדם, התמצאות במרכז, התמודדות עם חרדות – והרשימה עוד ארוכה.

פעילויות נוספות בבריכה בהר

מעבר להידרותרפיה, מתמחה מרכז בריכה בהר גם בשיעורי שחייה, ובעיקר לפעוטות (גיל שלושה חודשים ומעלה). פעילות זו נועדה להקנות יסודות חשובים בשחייה, ובעיקר מיומנויות גופניות חיוניות להמשך הדרך: פיתוח היכולת המוטורית, שיפור הקואורדינציה, חיזוק השרירים וכן הלאה. חלק ניכר מהשיעורים נעשה בהשתתפות ההורים, מה שתורם גם לקשר שלהם עם ילדיהם, שהקפדה אחרת היא על הפן החוויתי של השחיה: משחקים, הפעלות וכן הלאה.

פעילויות אחרות המוצעות במרכז הן לימודי שחיה לילדים ולמבוגרים, טיפולי וחויה ופינוק במים. כל הטיפולים מועברים על ידי צוות מקצועי, המחזיק בכל ההסמכות הרלוונטיות, והוא בעל ניסיון רב שנים בטיפול והדרכה במים.

את המקום ניתן להשכיר לאירועים מכל סוג, ובכלל זה ימי הולדת, ימי כיף וגיבוש, מסיבות רווקות, אירועים משפחתיים ועוד.

מאפייני הבריכה

הבריכה במרכז בריכה בהר מחוממת לטמפרטורה גבוהה (עד ל-34 מעלות צלזיוס), ההופכת את הטיפולים בה ליעילים הרבה יותר. עקב העובדה שבריכה זו מקורה, ניתן לעבור בה את הטיפולים בכל ימות השנה.

דגש רב ניתן על התאמת המתאם למגיעים אליו, בין השאר מבחינת דרכי הגישה. הוא כולל מפלס אחד, מה שהופך את ההגעה אליו פשוטה עבור אמהות המגיעות עם עגלות ובעלי קשיים בהתניידות. בצמוד לבריכה הוקם בית קפה, בו יכולים ההורים לשבת ולצפות בילדיהם, ובמתחם גם כרי דשא גדולים לישיבה.

איך פונים לבריכה בהר?

הפנייה לבריכה בהר נעשית, ברוב המקרים, באופן ישיר (ראו את פרטי ההתקשורת מטה). לצורך תחילת הטיפולים, יש להציג אישורים רפואיים רלוונטיים, המפרטים, בין השאר, את רמת התפקוד של המטופל.

חשוב לציין שמרכז זה מקיים הסדרים עם קופות החולים בישראל, במסגרתם ניתן לעבור חלק מהטיפולים בסבסוד מלא או חלקי מטעמן. אפשרויות אחרות לסבסוד הטיפולים הן באמצעות משרד הביטחון או חברות הביטוח.

כתובת לפניות

מושב בית נקופה, משק 3 (ליד אבו גוש), ירושלים.

טלפון: 02-5337677.

פקס: 02-5337677.

לאתר אינטרנט - לחץ כאן

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם
על הטיפול הכי נכון לכם

קישורים מהירים:

מרכזי הידרותרפיה נוספים:

לפני שאתם מחפשים פתרונות אחרים
ו\או שומו שמיים הולכים לניתוח
צרו קשר ונמליץ לכם על הטיפול הכי נכון לכם